Як правильно адаптуватися до виходу з карантину

0

Під час послаблення карантину люди можуть почуватися по-різному. Центр громадського здоров’я МОЗ України радить, як правильно адаптуватися до виходу з карантину.

Як правильно адаптуватися до виходу з карантину

Емоційні реакції на етапі виходу з карантину можуть включати:

▪ страх і тривогу за власний стан та здоров’я близьких;

▪ стрес через постійне спостереження за власним здоров’я;

▪ смуток, гнів, фрустрацію через те, що друзі та близькі люди уникають контактів через побоювання інфікування;

▪ почуття провини через те, що під час карантину не було змоги повноцінно виконувати робочі та/або батьківські обов’язки.

Діти теж можуть відчувати різні емоції під час послаблення карантину.

Як правильно адаптуватися до виходу з карантину

Як відомо, уряд продовжив карантинні обмеження в Україні до 22 червня. Однак з 22 травня послаблює їх дію. Водночас, пам’ятати про правила гігієни та фізичного дистанціювання потрібно навіть у цей час:

▪ Дотримуйтесь вказівок органів влади.

▪ Якщо вам потрібно зробити покупки, тримайтеся на відстані не менше метру від інших людей. Досі рекомендуємо розглянути варіант онлайн-замовлення та доставлення товарів кур’єром додому.

▪ Не забувайте про безконтактні привітання: усмішка, помах голови.

▪ Пам’ятайте про респіраторну гігієну і етикет кашлю: кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути або, якщо її немає — у згин ліктя.

▪ Навіть під час послаблення карантину, якомога частіше мийте руки протягом 20-40 секунд теплою водою із милом або обробляйте їх дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%.

▪ Самоізолюйтеся у разі появи респіраторних симптомів. Також потрібно ізолюватися від тих, з ким проживаєте, настільки, наскільки це можливо. Особливо, якщо живете із людьми похилого віку.

Коментувати
28 вересня 2020
25 вересня 2020
24 вересня 2020
23 вересня 2020