Як у Сумах відзначили День захисника України (фото)

0

Учора в Україні відзначили День захисника України. Сумчани разом з усією країною вітали одне одного зі святом, вшановували захисників і згадували тих, хто віддав своє життя за територіальну цілісність держави. 

Зранку сумчани, представники військових підрозділів, ветеранської та інших громадських організацій вшанували загиблих оборонців української землі покладанням квітів до пам’ятного знаку загиблим воїнам-артилеристам, Монументу уродженцям Сумщини, які загинули в Афганській війні, братської могили «Мати-Батьківщина», пам’ятного знаку загиблим в зоні АТО/ООС та могил загиблих в зоні проведення антитерористичної операції, пам’ятника Героям Небесної Сотні та до Меморіального комплексу «Вічна Слава».

Фото: Сумська міська рада 

Фото: Сумська ОДА

Фото: Сумська ОДА

Окрім цього, учора в Сумах відкрили два пам’ятники: Героям Небесної Сотні та учасникам війни на сході України.

Зокрема, пам’ятник Небесній Сотні втілено в бронзі та граніті у задумі скульптора Катіба Мамедова. Його встановили у сквері Героїв Небесної Сотні, на Петропавлівській. На виготовлення монументу використано три тони бронзи та близько двох тон – червоні гранітні піраміди, що символізують соціальний вибух шестирічної давнини.

Як у Сумах відзначили День захисника України

Як у Сумах відзначили День захисника України

Як у Сумах відзначили День захисника України

Як у Сумах відзначили День захисника України 

Пам’ятник учасникам війни на Сході України встановили на вулиці Героїв Сумщини. Його створив сумський скульптор Артур Гармидер.

Фото: Erika Viktorivna

День захисника України своїм указом запровадив президент України Петро Порошенко у жовтні 2014 року «з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості».

Дату обрали невипадково – 14 жовтня відзначається День українського козацтва, Покрова Пресвятої Богородиці та річниця створення Української повстанської армії.

Коментувати
23 жовтня 2020
22 жовтня 2020
21 жовтня 2020
20 жовтня 2020