Як впоратися із емоційним вигоранням: медикам Сум радить очільниця МОЗ

0

Робота медика часто супроводжується стресом, адже вони відповідальні за найцінніше – людські життя і здоров’я. Тому з проблемою емоційного вигорання стикаються медпрацівники у всьому світі – від 25% до 75%, в залежності від спеціальності лікаря. Як впоратися із цією проблемою на своїй сторінці у Facebook написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Емоційне вигорання у медиків

Емоційне вигорання у медиків

За словами очільниці МОЗ, для цього стану характерне відчуття браку енергії, інколи апатія та відчуження, підвищення відчуття тривоги та дратівливість. Можуть виникати проблеми з самооцінкою та задоволенням своїми професійними навичками.

Симптоми можуть також мати фізичний характер, наприклад, головний біль, коливання ваги, проблеми з травленням та порушення сну, – зауважує Уляна Супрун.

Якщо у вашій сім’ї є медичні працівники та ви побачили, що вони мають ці симптоми – попросіть поділитися своїми почуттями, а також зверніть їхню увагу на рекомендації Уляни Супрун.

Поради для медпрацівників

Перш за все, варто подумати, що могло стати причиною виникнення цього стану. Це перший крок до подолання проблеми, що допоможе розробити план дій.

Обговоріть проблему з колегами чи керівником. Знайдіть компромісні рішення з приводу режиму роботи та можливості розвитку професійних навичок. Залишайте час на себе. Займіться справою, яка вам до душі та допоможе відволіктись від стресу, – пише Супрун.

Також очільниця МОЗ рекомендує регулярно займатися фізичною активністю.

Ендорфіни, що виробляються під час фізичної активності, допомагають зменшити почуття смутку, депресії та тривоги, – зазначає Уляна Супрун.

А ще не забувайте розставляти пріоритети та цілі у своїй професійній діяльності, постарайтесь зрозуміти, чи ви відчуваєте себе повноцінно у вашій роботі.

Поради для головних лікарів

Керівників медзакладів в. о. міністра охорони здоров’я закликає бути уважними до колег.

Знаходьте час на розмови. Запитуйте про їхні справи не тільки робочі, але й інші. Хороші особисті стосунки найбільш ймовірно допоможуть вашим колегам розкритися, поділитися переживаннями та боротися зі стресом, – певна Супрун.

Крім того, рекомендує головним лікарям заохочувати медпрацівників відпочивати і робити перерви, оптимально розподіляти час та навантаження, заздалегідь планувати графіки роботи.

Також можна ініціювати проведення руханок чи тренувань або створити кімнату для відпочинку.

Коментувати

24 травня 2019
23 травня 2019
22 травня 2019