Як захистити себе від переохолодження чи обмороження

0

Мінреінтеграції нагадує кілька простих правил для урахування за морозної погоди, як запобігти переохолодженню чи обмороженню.

Як захистити себе від переохолодження чи обмороження

1. Не виходьте на мороз голодними й майте час на перекус. У холодний період організм витрачає більше енергії, щоб підтримувати температуру тіла в нормі, тож і поповнювати її треба частіше.

2. Одягайте багатошаровий одяг. Шари одягу не повинні обмежувати ваших рухів – між ними має залишатися повітряний прошарок. Це допоможе зберігати тепло.

3. Використовуйте термоодяг. Термобілизна дозволяє зберігати температуру тіла протягом тривалого часу.

4. Обирайте взуття на товстій підошві. Воно повинно бути просторим і не стискати ногу. Це дасть змогу підтримувати нормальний кровообіг, а прошарок повітря між шкарпетками та взуттям збереже тепло.

5. Закривайте кінцівки та відкриті ділянки тіла. Надягайте рукавички, шапку, шарф або баф. Для захисту слизової оболонки губ використовуйте маслянисту гігієнічну помаду чи бальзам.

6. Змушуйте себе рухатись. Якщо вам доводиться перебувати на морозі з мінімумом рухів, то час від часу виконуйте прості вправи для рук або ніг, щоб посилити кровообіг у судинах.

***

Джерело: Мінреінтеграції 

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023