Як знайти друзів у дорослому віці: розповідають сумчани

0

Дружні контакти збільшують вірогідність подовжити життя на 50%. Натомість, для самотніх людей ризик передчасної смерті зростає, адже вони відчувають себе менш щасливими. Друзі формують наші звички та впливають на вподобання. Проте, основне коло близьких людей формується в дитинстві або юному віці. У той час, як дорослим людям стає все важче знайти нових приятелів.

Ми запитали у сумчан, як знайти друзів у дорослому віці. Відповіді – далі. 

Як знайти друзів у дорослому віці: розповідають сумчани

Олександр, 37 років: Найбільше друзів в кількісному і якісному показниках я придбав, звичайно ж, у студентські роки. Це реально кращі роки в нашому житті, тож ті люди, з якими ти їх проходиш, назавжди залишаються з тобою. Якщо у вас буде можливість відвідати курси, отримати ще одну освіту, пройти стажування за кордоном чи перепідготовку, знайте – люди, з якими ви будете це робити – ваші потенційні друзі. Вони мають приблизно такі ж цінності та погляди як і ви. Тому навчайтеся і у вас буде багато друзів 🙂.

Ольга, 23 роки: Я думаю, що в дорослому віці дуже важко знайти справжніх друзів. Зазвичай у людей уже сформовано коло спілкування, є свої сім’ї та близькі люди. Окрім цього, за життя вони все більше стикаються з образами, обманом чи зрадою, тому все менше довіряють одне одному. Просто познайомитися і стати близькими товаришами майже неможливо. Я гадаю, що точно не варто намагатися цілеспрямовано знайти людину, яку потім називатимеш другом. Не варто нав’язуватися та “давити” дружбою. Це або станеться само собою, або ні.

Саша, 17 років: Мені здається, що знайомих можна знайти не лише в дитинстві та юності. Більшість друзів ми знаходимо в школі, університеті, на роботі. Думаю, проблема пошуку друзів у зрілому віці полягає переважно в тому, що попередні покоління, які виросли в радянському союзі, більш закриті та спрямовані на власну сім’ю. У їх коло спілкування дуже складно увійти. У свою чергу, нове покоління, яке виросло разом з соціальними мережами, є більш відкритим.

Анастасія, 31 рік: У дитинстві ми підходили до інших зі словами: “Давай дружити”. У дорослому віці чомусь так не виходить 😉 Мені здається, якщо у людини є якісь захоплення, то хороших знайомих вона матиме і в 30, 40, 50… років. Взагалі, люди, яких я можу назвати друзями, з’явилися в мене після 20 років. Це були ситуативні знайомства, а точно не цілеспрямований пошук.

Лідія, 70 років: Ми завжди дружили з колегами. Доки були молодшими, доти й бачилися, ходили в гості. З роками підтримувати зв’язок стало все важче й важче. Але у поважному віці варто зберегти ті контакти, які нажив змолоду. Тому наразі ми хоча б зідзвонюємося та спілкуємося телефоном. Також можна налагодити зв’язок з сусідами, просто частіше звертати увагу на те, що поруч є люди.

Анна, 21 рік: Я дивлюся на своїх батьків, і розумію, що вони просто є одне в одного. Вони кращі друзі. Тож, можливо, сім’я це і є те коло близьких людей, яке допоможе та підтримає в будь-який момент.

Андрій, 26 років: Моїм друзям від 23 до 30 років, з ними ми познайомилися в соцмережах. Це були своєрідні “клуби по інтересах”, у яких обговорювали різні теми: від мемів до малювання. З деякими людьми вже років п’ять граю в комп’ютерні ігри. Можу сказати, що якщо ти активний в Інтернеті, то з легкістю зможеш розширити коло спілкування. Також можна знайти друзів у великих компаніях, познайомившись через знайомих.

Володимир, 25 років: Можливо, потрібно почати ходити на різні цікаві заходи. Наприклад, записатися на мовні курси, або в клуби рибальства чи полювання, танці, спортзал. Саме там можна знайти однодумців. А взагалі, якщо у дорослої людини немає друзів, то можливо треба замислитися та змінити модель поведінки.

Марина, 18 років: Сайти знайомств ніхто не відміняв 🙂 Там зазвичай шукають кохання, але можна знайти і друга по листуванню. У мене є двоє таких. Ми з ними ніколи не бачились, але якщо потрібно, з ними можна поговорити. Окрім цього, можна спробувати поспілкуватися з колегами чи одногрупниками. Раптом там знайдуться адекватні люди зі схожими інтересами.

Роман, 28 років: А хто такий друг? Друг – цe людина, яка вчить поважати такі людські цінності, як довіра, взаєморозуміння, надійність. Своє коло друзів я сформував у 17-18 років. З цими людьми у мeнe зараз хороші стосунки. Знайти у дорослому віці друга складно, алe можливо. Дe шукати нe скажу, алe Господь обов’язково знайдe можливість і привeдe до вас таку людину, якщо ви на цe по праву заслуговуєтe.

А коли у вас з’явилися ваші друзі? Чи вдалося вам пронести дружбу протягом життя? Діліться в коментарях вашими думками про те, як знайти друзів у дорослому житті!

Коментувати

24 травня 2019
23 травня 2019
22 травня 2019