Які ліки можна отримати безоплатно при лікуванні у стаціонарі та амбулаторно

0

Під час війни можуть загострюватися хронічні хвороби та розвиватися розлади, про які ми й не підозрювали у мирний час. Попри воєнний стан держава продовжує фінансувати програми, завдяки яким українці можуть отримувати ліки безоплатно.

Які ліки можна отримати безоплатно при лікуванні у стаціонарі та амбулаторно

До них належать:

Ліки з Національного переліку основних лікарських засобів, які медзаклади закуповують самостійно. Дізнатись, чи входять призначені ліки до Нацпереліку також можна на сайті «Ліки Контроль».

Чи є такі ліки у закладі, можна перевірити на інформаційних стендах лікарні або на офіційних вебсайтах регіональних департаментів та управлінь охорони здоров’я.

Ліки, які централізовано закуповують Медичні закупівлі України.

Зокрема, це препарати для людей з онко, пацієнтів з гемофілію, хворих на дитячий церебральний параліч, медикаменти для лікування туберкульозу тощо.

Інформація про залишки ліків, які закуповуються за державними програмами, публікується на сайті МОЗ, а також на інформаційних стендах медзакладів.

Ліки з місцевих програм забезпечення пацієнтів.

Наявність програм можна перевірити на сайтах департаментів охорони здоров’я місцевих органів влади.

Під час лікування амбулаторно можна скористатися програмою «Доступні ліки».

На час війни отримання «доступних ліків» спрощено:

–  якщо ви втратили зв’язок із лікарем, звернутися за рецептом на «доступні ліки» можна до будь-якого іншого лікаря «первинки» (педіатр/терапевт, сімейний лікар). Укладати нову декларацію необов’язково;

–  на період дії воєнного стану заразом з електронними рецептами на «доступні ліки» діють і паперові;

–   наразі в рецепті на інсулін лікар може зазначати не торгові назви препаратів, а тип інсулінів: інсулін людський генно-інженерний: короткої  або середньої дії тощо.

Як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану – детальніше на сайті МОЗ за посиланням.

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023