Який механізм компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб

0

Регіональний офіс «U-LEAD з Європою» у Сумській області допомагає громадам розібратися з механізмом компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Який механізм компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб

У Постанові Кабміну від 19 березня 2022 р. №333 прописаний порядок за яким власники житла можуть отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Хто може звернутись за такою компенсацією?

На таку компенсацію мають право фізичні особи-громадяни України віком від 18 років, які, по-перше, є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду і можуть підтвердити таке право власності, а по-друге,саме безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб. Компенсація виплачується з дня розміщення внутрішньо переміщеної особи і лише післятого, як розміщені особи отримують статус внутрішньо переміщених осіб.

Постанова визначає, що виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад або власники жилих приміщень вносять відомості щодо приміщень приватного житлового фонду, доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, до веб-ресурсу «Прихисток, – зазначила радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Тетяна Коробка.

Як діяти власнику житла?

У разі розміщення ВПО власник житла зобов’язаний не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО подати заяву до виконавчого комітету сільської селищної міської ради, у якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та до якої додаються копії документів, що посвідчують їх особу, підкреслила Тетяна Коробка.

У день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості, власник житла має також подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні.

Для отримання компенсації власникжитла подає заяву до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця за формою, що визначена Порядком.

Далі триває розгляд заяви та перевірка відомостей, що вній зазначені, протягом 5 робочих днів з дня її отримання.

Після цього виконавчий комітет визначає обсяг компенсації та подає заяву до ОВА до 10-го числа місяця, що настає за звітним, а вже ОВА протягом двох робочих днів надсилають узагальнену інформацію до Мінрегіону. Мінрегіон узагальнює інформацію та готує проєкт рішення КМУ про виділення коштів з державного бюджету (зокрема резервного фонду). Компенсація здійснюється виключно у безготівковій формі до 20-го числа місяця з дня закінчення звітного місяця за умови відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги, – підсумувала Тетяна Коробка.

Коментувати
08 серпня 2022
05 серпня 2022
04 серпня 2022
03 серпня 2022
02 серпня 2022
01 серпня 2022
29 липня 2022
28 липня 2022
27 липня 2022
26 липня 2022