Європейський тиждень тестування: де можна пройти тести на ВІЛ і гепатит і чому це важливо

0

Триває європейський тиждень тестування на ВІЛ та гепатит, який цьогоріч проходить з 22 по 29 листопада 2019 року. 

Європейський тиждень тестування на ВІЛ та гепатит: де можна пройти тести на ВІЛ і гепатит і чому це важливо

За оцінками національних та міжнародних експертів, нині в Україні близько 200 000 ВІЛ-позитивних людей і понад 60 000 з них не знають про свій статус. Для цього захворювання характерна пізня діагностика. Більша частина ВІЛ-інфікованих, старших за 15 років, дізнаються про свій статус на 3-4 стадіях захворювання, коли організм значно ослаб і не здатен боротися із простими інфекціями. При ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям.

UNAIDS об’єднало людство у боротьбі з ВІЛ інфекцією і сформувала стратегію “90-90-90”, що передбачає:

  • 90 % всіх ВІЛ-інфікованих знають про свій статус;
  • 90 % всіх людей, у яких діагностована ВІЛ-інфекція,  стабільно отримують антиретровірусну терапію (АРТ);
  • у 90 % людей, які лікують ВІЛ, спостерігається вірусна супресія (пригнічення вірусу).

МОЗ України закликає вcіх витратити 15 хвилин свого життя і пройти тестування. Процедура є абсолютно безкоштовною.

Де можна пройти тест на ВІЛ:

  • У свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра;
  • В кабінетах “Довіра”, кабінеті інфекційних захворювань за місцем проживання;
  • В неурядових організаціях.

Також перевіритись на ВІЛ можна стаціонарному пункті тестування у своєму місті https://freehivtest.org.ua/

Всі ВІЛ-позитивні особи отримують антиретровірусну  терапію безоплатно. Завдяки державним закупівлям через міжнародні  організації, Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих  антиретровірусною терапією. За даними Центру громадського здоров’я станом на 01.01.2019 року в Україні АРТ отримувало 80 026 пацієнтів (дані не включають АР Крим, м. Севастополь, зону АТО Донецької та Луганської областей). Україна — перша держава серед країн Східної Європи та Центральної Азії, яка фінансує послуги з профілактики та супроводу ВІЛ із державного бюджету, а не виключно за кошти міжнародних донорів.

Вірусний гепатит

Гепатит – це запальне захворювання печінки. Існує 5 різних інфекцій гепатиту, проте типи В та С найпоширеніші. Вони є причиною 96% випадків смерті від гепатиту. За даними ВООЗ вірусні гепатити є найбільш недооціненою загрозою у світі. Саме гепатити стануть найбільшою проблемою охорони здоров’я вже у наступні 10 років. Тому рання діагностика та вчасне розпочате лікування є дуже важливими.

З початком трансформації системи охорони здоров’я тестування на вірусні гепатити В та С стало доступнішим, адже тепер воно входить до пакета медичних послуг на первинній ланці (Наказ МОЗ України від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги») https://bit.ly/37zdZVB. Кожен, хто підписав декларацію, може пройти швидкий тест у свого лікаря безоплатно. Також з пунктами тестування на гепатити B та С  можна ознайомитись за посиланням https://bit.ly/2OF3K9z.

Коментувати
25 вересня 2020
24 вересня 2020
23 вересня 2020
22 вересня 2020
21 вересня 2020