З 2 квітня сумчани зможуть обрати лікаря

0

З 2 квітня стартує національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Українці зможуть підписати декларацію з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, якого вони обрали. 28 березня Кабмін затвердив необхідні документи, – йдеться на сайті МОЗ.

Стартує кампанія вибору лікаря

Стартує кампанія вибору лікаря

Електронна система охорони здоров’я успішно пройшла випробування, активно триває комунікаційна кампанія та підготовка медичних закладів. 

Відтепер пацієнтам не потрібно звертатися до лікаря «строго за пропискою» – можна обирати фахівця, який працює біля дому, роботи тощо.

Укласти декларацію з терапевтом, педіатром або сімейним лікарем можна у будь-якому закладі первинної допомоги, якщо він вже підключений до системи «Електронне здоров’я». Впізнати такий заклад допоможе наліпка «Тут можна обрати свого лікаря».

Тут можна обрати свого лікаря

Тут можна обрати свого лікаря

Обирати лікаря пацієнти можуть, посилаючись на власний досвід обслуговування у лікаря, на поради родичів/друзів/знайомих. Також пацієнти можуть відвідувати найближчі заклади та дізнаватись про лікарів там.

Ми хочемо, щоби кожен українець розумів, що обрати свого лікаря — це не просто підписати папірець. Обрати свого лікаря — означає знайти й задекларувати новий формат відносин з фахівцем якому він довіряє своє здоров’я, – написала на своїй сторінці у Фейсбуці в. о. міністра охорони здоров’я країни Уляна Супрун.

Медик може відмовити у підписанні декларації, якщо він набрав оптимальну кількість пацієнтів. Сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900.

Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я, – пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я.

Декларація

Декларація

Для того, щоб підписати декларацію необхідно:

1. Звернутися у медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.

2. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров‘я». Це зробить уповноважена особа закладу ПМД: в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо.

Дані вносяться в електронну систему – не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему «Електронне здоров‘я» для підтвердження, – зауважують на сайті МОЗ.

3. Уповноважений працівник роздрукує з електронної системи дві копії декларації, які необхідно підписати лише після ретельної перевірки усіх вказаних даних.  Одну з копій пацієнт забирає з собою, інша -лишається у закладі.

4. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров’я»

Фото moz.gov.ua 1

Фото moz.gov.ua 1

Виконавши покрокову інструкцію МОЗ, пацієнт задекларує вибір свого лікаря. Гроші за його обслуговування держава (Національна служба здоров’я України) сплачуватиме закладу, у якому працює обраний лікар. Цей процес розпочнеться одразу, коли медзаклад увійде у реформу: автономізується та укладе договір з НСЗУ.

Коментувати
17 червня 2021
16 червня 2021
15 червня 2021
14 червня 2021
11 червня 2021
10 червня 2021