З медичними довідками чи без: у МОЗ пояснили, які папери треба для вступу в школу і дитсадок

0

У дитячий садок не треба нести медичну довідку особливої форми. На цьому наголошують в Міністерстві охорони здоров’я України.

Фото Інформатор

Фото Інформатор

Для відвідування закладу дошкільної освіти батькам потрібно надати довідку з засвідченням факту, що дитина здорова. Таку довідку випише педіатр або сімейний лікар закладу охорони здоров’я, у якому спостерігається дитина, – зазначають у відомстві.

У документі лікар має вказати прізвище, ім’я, по батькові дитини, дату народження, місце проживання, а також інформацію про стан її здоров’я та можливість відвідування закладу дошкільної освіти.

Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків чи інших законних представників дитини, медик може зробити у довідці відповідний запис. У разі необхідності лікар також може зазначити застереження щодо фізичного навантаження малюка або інші рекомендації медичного характеру.

Таким чином медпрацівники закладів дошкільної освіти отримають необхідну інформацію про стан здоров’я дитини.

Зверніть увагу, що для дітей до 6 років, які йдуть у дитячий садок, не потрібна довідка № 086-1/о чи будь-якої іншої форми, – наголошують у МОЗ.

У міністерстві уточнюють, що при вступі до школи треба подавати довідку форми №086-1/о. Цей документ засвідчує результати обов’язкового медичного профілактичного огляду учня загальноосвітнього закладу.

Інших довідок, крім зазначених вище, заклади дошкільної та шкільної освіти не мають права вимагати. Відповідний лист-роз’яснення уже надіслано у Міністерство освіти і науки, – зауважують в МОЗ.

Також у МОЗ нагадують, що усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у “Карті профілактичних щеплень” (форма № 063/о).

Цю форму ведуть у амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Коментувати

15 січня 2019