Заклади охорони здоров’я попри війну матимуть фінансування від НСЗУ на довоєнному рівні

0

Усі заклади охорони здоров’я, що уклали договори з НСЗУ, на період дії віськового стану матимуть рівень фінансування за декларації, зафіксований станом на березнь 2022. Ця сума не залежитиме від кількості працюючих лікарів чи пацієнтів, що виїхали та отримують медичні послуги у інших регіонах.

Про це під час інформаційної сесії для громад з Луганської, Сумської, Харківської та Черкаської областей зазначив експерт з підтримки медичної реформи в Україні Програми U-LEAD, експерт НСЗУ Василь Височанський.

Також, як підкреслив експерт, заклади охорони здоров’я мають можливість зараз отримати додаткові доплати за більшу кількість наданих послуг, можуть працевлаштовувати як зовнішнього сумісника лікарів із окупованих територій та мають обслуговувати ВПО навіть за відсутності декларації у пацієнтів з лікарем.

За словами Височанського, актуальними темами для територіальних громад у напрямку функціонування закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) в умовах воєнного стану, наразі є тема не тільки щодо фінансування, а й щодо особливостей медичного обслуговування, управління персоналом, питання особливостей договірних відносин з НСЗУ закладів первинного та вторинного рівнів, надання послуг ВПО та робота з гуманітарними вантажами.

Важливо розуміти різницю між ЗОЗ в умовах воєнного стану. Медичні заклади я б умовно розподілив на три види: заклади на окупованій або частково окупованій території, заклади на лінії зіткнення та заклади на території, де не відбувалися бойові дії. Від виду до якого умовно можна зараз віднести той чи інший медчиний заклад, формуються й різні підхіди до роботи та надання послуг, – зазначив Василь Височанський.

За повідомленням керівника Східного регіонального хабу Програми U-LEAD з Європою від GIZ Дениса Ткачова, інформаційна сесія відбулася у форматі діалогової зустрічі та дала можливість представникам громад поставити запитання та отримати відповідь від експерта, який традиційно працює з U-LEAD: «Наші експерти ще раз підкреслюють готовність працювати навіть в умовах війни. І у територіальних громад з 24 областей країни є наша підтримка та можливості спілкування з радниками та експертами з різних напрямків розвитку чи життєдіяльності ОМС».

Коментувати
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022