В Україні хочуть запровадити лікарське самоврядування

0

Медичне самоврядування — система організації медичних та фармацевтичних працівників, яка забезпечить працівникам сфери охорони здоров’я право на те, щоб питання їхньої діяльності розв’язувалися безпосередньо представником професійної спільноти, йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

МОЗ розробляє законопроєкт про медичне самоврядування

Головною метою розробленого проєкту Закону «Про самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні» є впровадження нової моделі самоврядування, яка передбачає саморегулювання медичної та фармацевтичної діяльності та делегування певних функцій і повноважень медикам.

У країнах Європи лікарські об’єднання вже пройшли певні етапи становлення та зараз є базисом лікарського професійного самоврядування.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що під час розроблення законопроєкту фахівці спиралися на найкращий світовий досвід та європейські практики. Модель медичного самоврядування в Україні була розроблена з урахуванням досвіду Польщі, Бельгії, Чехії, Німеччини, Румунії та інших. У цих країнах питання лікарського самоврядування врегульовано на законодавчому рівні спеціальним законом. Основними організаційними одиницями є палати. Саме вони надають дозвіл лікарям-практикам на здійснення лікарської діяльності та оприлюднюють списки лікарів у відкритому доступі. Також саме вони опікуються безперервним професійним розвитком лікарів.

Законопроєкт «Про самоврядування у сфері охорони здоров’я» також передбачає створення п’яти палат медичних професій, зокрема:

— Палата лікарів сімейної медицини.
— Палата лікарів-спеціалістів.
— Палата стоматологів.
— Палата медичних сестер/братів.
— Палата фармацевтів.

Відповідно до проєкту, обирати керівництво палат та їхніх органів (Вища рада палати, Вища наукова рада палати, Етична комісія та Ревізійна комісія) пропонується на загальних зборах членів палат, у яких зможе взяти участь кожен член палати.

Крім того, проєкт передбачає створення реєстрів представників медичних та фармацевтичних професій та впровадження свідоцтва про право на здійснення діяльності у сфері охорони здоров’я.

У МОЗ вважають, що запровадження в Україні лікарського самоврядування є важливим чинником ефективної та стійкої системи охорони здоров’я, яку буде спрямовано на забезпечення професійних прав і професійної відповідальності лікарів, створення умов для належної лікарської практики та захисту прав пацієнтів на безпечну і високоякісну медичну допомогу.

***

Також слідкуйте за сторінками нашого видання у Telegram, Facebook та Instagram.

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023