Регіональний центр з надання БВПД у Сумській області
54 записи

Новий порядок перерахунку за неякісні послуги управління багатоквартирним будинком: що треба знати

0

У червні 2019 року прийнято новий порядок перерахунку за неякісні або ненадані послуги з управління багатоквартирним будинком управителем. Юристи Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області надають роз’яснення з цього актуального питання.

Новий порядок перерахунку за неякісно надані послуги з управління багатоквартирним будинком: що треба знати

Відтепер претендувати на такий перерахунок можна у випадках, якщо:

  • якість наданої послуги не відповідає вимогам, передбаченим договором про надання послуги з управління багатоквартирним будинком;
  • послугу надали несвоєчасно;
  • управитель не надав послугу або її окремих складових.

Щоб вам перерахували суму за неякісні послуги, необхідно здійснити перевірку та скласти акт-претензію.

Для проведення перевірки відповідності якості надання послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг, необхідно звернутися до управителя багатоквартирного будинку, який зобов’язаний прибути на виклик споживача у строки, визначені в договорі про надання відповідних послуг, але не пізніше ніж протягом однієї доби з моменту отримання претензії споживача.

У разі встановлення під час перевірки фактів невідповідності якості надання послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідної послуги, в акті-претензії зазначаються:

  • дата і час проведення перевірки;
  • виявлені факти невідповідності;
  • інформація про дату початку зниження якості відповідної послуги.

Акт-претензія складається у двох примірниках і підписується споживачем та управителем багатоквартирного будинку. Один примірник акта-претензії передається споживачеві, другий – зберігається в управителя.

У разі, коли за результатами проведення перевірки споживач та управитель багатоквартирного будинку не дійшли згоди відповідності або невідповідності якості відповідної послуги договірним умовам, причин виникнення таких порушень або невідповідності, акт-претензія підписується із зауваженнями, які є його невід’ємною частиною.

Результати перевірки якості надання комунальних послуг та/або послуг з управління багатоквартирним будинком можуть бути оскаржені в судовому порядку.

У разі прийняття управителем рішення про задоволення вимог, викладених в акті-претензії, перерахунок здійснюється протягом місяця, що настає за місяцем, у якому отримано управителем акт-претензію, або дати визнання претензії споживача в управителем.

Сума перерахунку буде зараховуватися в оплату майбутніх платежів. При цьому перерахунок за актом-претензією, що надійшов від споживача, управитель проводить для всіх споживачів будинку, яким послуга була надана невідповідної якості.

Інформацію про перерахунок управитель вказує у рахунку на оплату послуги, зазначаючи дані про період, протягом якого послуга надавалася невідповідної якості, суму та період перерахунку.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47

Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23

Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.

Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –

0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.

Коментувати
28 червня 2022
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022