ULEAD Сумський регіональний офіс
56 записи

Понад 1,4 тисяч волонтерів «Добробату» долучилися до відновлення громад Сумщини після обстрілів

0

Працюють добробатівці у двох командах – роменській і сумській спільно з представниками ДСНС, починаючи з травня 2022 року. Загалом було здійснено близько 60 виїздів у громади області, які постраждали під час обстрілів або були деокуповані.

Добробат на Сумщині

Про це Програмі U-LEAD розповіла комунікаційниця “Добробату” Юлія Калиновська.

Так за її словами, команди здійснювали виїзди на території Боромлянської, Буринської, Ворожбянської, Лебединської, Охтирської, Роменської та Тростянецької громад. Робота “Добробату”  передбачала розчищення завалів, частковий розбір конструкцій пошкоджених будівель, закладів соціальної сфери, приватних та багатоквартирних житлових будинків. У деяких громадах команди «Добробату» вже здійснюють відновлення покрівлі постраждалих будівель.

«Добробат» зосереджується на первинній відбудові пошкодженого житла. Першочергове завдання проєкту — «fast recovery», тобто швидке відновлення: перекриття зруйнованого даху, ремонт побитих вікон, підмурування пошкоджених стін. Осередки волонтерського руху, крім Сумщини, є у Київській, Чернігівській та Харківській областях. Нагально відбудовуємо ми різні об’єкти інфраструктури: житлові будинки, школи, амбулаторії, тощо, – зазначила Юлія Калиновська.

Щодо масштабів роботи команд на Сумщині, Калиновська наводить такі дані: роменська команда розібрала близько 100 тонн будівельного сміття, сумська  – вивезла понад 640 м3 залишків будівельних конструкцій (без урахування металевих)

Добробат Сумщина

Сьогодні заявки на долучення до лав добробатівців подали понад 38 тисячі людей. Більш ніж сім тисяч — вже були залучені у нагальній відбудові. Серед них і мешканці тих областей, де «Добробат» допомагає з відбудовою, і люди з інших регіонів, в тому числі й тих, які наразі окуповані. До волонтерської діяльності долучаються також іноземці.

Бажаючі можуть долучитися до цього волонтерського руху, але найбільше команда потребує допомоги саме в будівельних матеріалах, повідомила Калиновська:

Для того аби вставляти вікна, робити дахи потрібне фінансування на закупівлю матеріалів або самі матеріали. Наприклад, наразі ми вже маємо складених 10 кошторисів з нагальної відбудови приватних будинків у селі Боромля Боромлянської громади, яке суттєво постраждало через повномасштабне вторгнення. Зокрема мова йде про відновлення покрівлі та вікон. Тож, якщо маєте можливість допомогти – долучайтеся.

Добробат Сумщина

Більше інформації про  добровольчий будівельний батальйон та їх роботу, можна знайти тут.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022