ULEAD Сумський регіональний офіс
47 записи

Понад 100 фахівців тергромад Сумщини вчилися складати паспорти бюджетних програм

0

Учасники представляли 35 тергромад Сумської області: представники фінансових органів та головних розпорядників бюджетних коштів територіальних громад.

Семінар мав назву «Складання паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів та звітів про їх виконання» та був організований Сумським регіональним офісом Програми «U-LEAD з Європою».

Понад 100 фахівців тергромад Сумщини вчилися складати паспорти бюджетних програм

Це специфічна тема, яка більшою мірою стосуються саме представників економічних, бухгалтерських та фінансових служб ТГ. Але формування паспортів бюджетних програм дозволяє перейти від практики фінансування за принципом утримання бюджетних установ до практики надання послуг високої якості населенню, до ефективного витрачання коштів бюджету територіальної громади та задоволення потреб громади в публічних послугах.

І саме за підсумками виконання бюджетних програм керівництво громади  зможе прийняти управлінські рішення, які будуть базуватися на чітких і об’єктивних даних, – зазначила керівниця Сумського регіонального офісу Марина Лобова.

Під час зустрічі радниця з питань місцевих фінансів та управління Ірина Алєєва ознайомила учасників з особливостями застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі, основними вимогами складання паспортів бюджетних програм та внесенням змін до них. Були проаналізовані відповідність форм бюджетного запиту та паспорту бюджетної програми, взаємозв’язок цільових та бюджетних програм.

Інколи фахівці плутають поняття цільових та бюджетних програм. Місцева цільова програма  розробляється коли є проблема на рівні громади, розв’язання якої потребує залучення бюджетних коштів та залучення до її виконання виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій. Цільова програма приймається не на один рік, а на декілька років.

А бюджетна програма – це рядок в додатку 3 до рішення про місцевий бюджет громади на один рік. Тобто чітко визначені, закодовані відповідними цифрами (кодами класифікації видатків) відповідно до наказів Мінфіну, напрями використання коштів бюджету громади, – пояснила Ірина Алєєва.

Також за її словами, головні розпорядники бюджетних коштів повинні здійснити публічне представлення  інформації про виконання бюджетних програм до 15 березня.

Але у зв’язку із відсутністю у бюджетному законодавстві детального регламентування порядку публічного звітування ГРК про виконання бюджетних програм, то доцільно розробити Порядок такого публічного звітування ГРК або включити його положення  до Бюджетного регламенту.

Мета цього публічного представлення – це  інформування жителів громади про використання коштів бюджету, посилення відповідальності ГРК перед громадськістю за  використання ресурсів бюджету, підвищення ефективності використання бюджетних коштів, – підсумувала Ірина Алєєва.

Коментувати
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022