Регіональний центр з надання БВПД у Сумській області
54 записи

Про обов’язок батьків утримувати повнолітніх дітей, які продовжують навчання

0

Аліменти зазвичай стягуються на утримання неповнолітньої дитини. Однак законодавством України також передбачено можливість стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчатися.

Про обов’язок батьків утримувати повнолітніх дітей, які продовжують навчання

Обов’язок сплати одним з батьків аліментів на повнолітню дитину виникає за одночасної наявності таких умов:

1) дитина досягла 18 років;

2) продовжує вчитися (у навчальному закладі будь-якого типу);

3) у зв’язку з навчанням потребує матеріальної допомоги;

4) той з батьків, хто повинен сплачувати аліменти, має можливість їх сплачувати.

Якщо наявні всі ці умови, то можна звертатись до суду з позовною заявою про стягнення аліментів на повнолітнього. Важливою особливістю звернення до суду в такому разі є те, що з вимогою про стягнення аліментів може звернутись не тільки один з батьків, з ким проживає син чи дочка, а й сама дитина (ч.3 ст.199 Сімейного кодексу України).

«Форма виплати аліментів на дітей старше 18 років аналогічна формі аліментів на дитину, яка не досягла 18 років. Відповідно до ст.200 Сімейного кодексу України, аліменти на повнолітню дитину можуть бути присуджені у формі частки (відсотка) від доходів платника аліментів, а також у вигляді твердої фіксованої грошової суми. Форму сплати аліментів визначає сама особа, яка звертається до суду, тому перед поданням позовної заяви слід розібратись, який формат сплати аліментів буде ефективнішим», – наголошує юрист Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олексій Рибалка.

На практиці аліменти в твердій грошовій сумі стягуються в тому разі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід. У тому разі, коли людина має регулярний, постійний дохід, слід звертатись за призначенням сплати аліментів у частці від заробітку.

Також особливістю стягнення аліментів на повнолітнього є те, що реалізувати це право можна лише в позовному провадженні, тобто заявник не може звернутись до суду з проханням видати судовий наказ. Щодо форми навчання, то, відповідно до законодавства, право на отримання аліментів мають студенти, які навчаються як на бюджетній, так і на контрактній основі, денній або заочній формі. Однак суд при призначенні конкретної суми аліментів може врахувати специфіку навчання студента, наявність стипендії, розмір плати за навчання тощо. Стягнення аліментів на повнолітнього припиняється, якщо дитина досягла 23 років або припинила навчання.

Виникли питання? 0 800 213 103 єдиний безкоштовний цілодобовий номер з надання безоплатної правової допомоги в Україні.

Коментувати
28 червня 2022
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022