Андрій Букін
45 записи

Про ситуацію у сфері охорони здоров’я, реформу та нові призначення в МОЗ

0

Хочеться продовжити роздуми щодо ситуації, яка складається у сфері охорони здоров’я в нашому регіоні та й у цілому в країні. Вчорашні призначення, в тому числі й нового очільника міністерства охорони здоров’я України, говорять про згортання процесу реформування. 

Андрій Букін

Ємець Ілля Миколайович, той який нині міністр охорони здоров’я, родом зі славетного міста Воркута – те, що в московії, вже спливав на вищих щаблях державного регулювання. У далеких 2010 – 2011 роках саме він очолював МОЗ при уряді Азарова. Але тоді він себе не зарекомендував, як ефективний лідер, і головний “кровосіся” швидко його звільнив. Загалом біографія нового очільника МОЗ досить об’ємна, з регаліями, нагородами, заслуженими званнями та відзнаками. Мабуть, він дійсно фаховий лікар, але чи ефективний менеджер – це питання?

З новими призначеннями ми розібралися. Та чи буде ця людина впроваджувати реформу, яка мала стартувати вже з 1 квітня 2020? Звісно, що ні. Це людина з орбіти “партії регіонів”, а ті в свою чергу останні п’ять років виступали проти медичної реформи. Якщо згадати законопроект, який був зареєстрований у ВР в минулу п’ятницю (28 лютого 2020) Проект Закону про визнання таким, що втратив чинність, Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” за авторства одіозних нардепів Королевська, Шуфрич, Рабінович, Солод і т.д., відповідно все стає на свої місця. Це послідовний наступ на медичні гарантії населення, та повна ліквідація напрацювань по реформі охорони здоров’я.

Все, що буде відбуватися надалі, це технічні процедури: підзаконні акти, розпорядження МОЗ та Кабміну, які призведуть до повної зупинки процесу реформування.

Виникає питання, навіщо це потрібно екс-регіоналам? Ви не повірите, відповідь лежить на поверхні. Всі ці процеси відбуваються для того, щоб заробляти більше чорного капіталу, який обертається у сфері охорони здоров’я. Після зупинення процесу реформування, кошти будуть виділяться через субвенцію, а це значить, що процес керування буде проходити у ручному режимі. Яка область отримає більше, яка менше – все буде залежати від чиновників, яких будуть умаслювати нардепи, голови ОДА, “заслужені” лікарі і т.д.

Тобто вертаємося в часи розподілення фінансів у ручному механізмі, де ніхто не розумів чому одна область отримує все, а інша нічого.

Країна знову втратила шанс на цивілізований розвиток. Лікарні будуть залишати свої монополії, а відповідно не будуть розвиватися. Як наслідок за все будуть платити пацієнти з власної кишені, як це робили і всі попередні 30 років.

Чекаємо медійний вибух на каналах промосковських олігархів, про те як попередники завалили сферу охорони здоров’я, і як зараз будуть нинішні очільники рятувати ситуацію, в котрій опинилась галузь охорони здоров’я.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022