Андрій Букін
45 записи

Про Життя в Канаді – все, що можна побачити за 10 днів

0

Коли виходиш з аеропорту, то в око впадає те, що все навколо пристосовано для людей з особливими потребами. Починаючи з туалетів, закінчуючи різними з’їздами з тротуарів та пандусами біля кожного будинку. Якщо архітектура не дозволяє побудувати пандус, то канадці використовують мікроліфти. Те саме відбувається і для спуску в метро: ти можеш ніжками збігти по сходах, а можеш спуститися на повноцінному ліфті.

До речі, на платформах метро, що виходять на зовні, розташовані зупинки, які підігріваються з середини, якщо на вулиці менше восьми градусів тепла.

Або ось – якщо людині на візку, або мамі з коляскою потрібно скористатися громадським транспортом, то водій розкладе мікроліфт і допоможе зайти у автобус. Також існують таксі для людей на візках. Це звичайні мінівени, які ти можеш замовити. Загалом, виходячи з аеропорту, ти потрапляєш у бетонні лабіринти, які дуже нагадують ті, що зазвичай показують в телесеріалах американського виробництва.

Про Життя в Канаді – все що можна побачити за 10 днів

Про Життя в Канаді – все що можна побачити за 10 днів

Про Життя в Канаді – все що можна побачити за 10 днів

Потрапивши в центральну частину міста, хочеться все навколо фотографувати, через те, що архітектура великого міста дуже нагадує Нью-Йорк і дуже відрізняється від України. Навіть від нашої сучасної забудови. На вулицях досить багато безхатьків.

Про Життя в Канаді – все що можна побачити за 10 днів

Вони просто лежать посеред вулиці у людних місцях. Їх ніхто не чіпає і все навколо говорить, що це досить звичний уклад цього суспільства. Безпритульні просять милостиню, але я не бачив жодного разу, щоб вони чіплялися до людей. Натомість бачив, як молода дівчина, скоріше за все волонтер якоїсь організації, приносила для них їжу, що була спакована у лотки. Вона підходила до безхатченка та віддавала йому лоток, а якщо він спав, то ставила лоток поміж його речей, не турбуючи його. Загалом картина безпритульних вражає у своїй захищеності прав, вони вільно почувають себе на вулицях, біля дорогих готелів або центральних магазинів елітного одягу. Захист прав на першому місці.

Про Життя в Канаді – все що можна побачити за 10 днів

До речі, існує ціла мережа закладів, які надають допомогу цій категорії населення. Кожного дня одна з церков організовує безкоштовну їжу таким людям. Існують притулки, куди ти можеш просто прийти, щоб переночувати.

Про Життя в Канаді – все що можна побачити за 10 днів

Жителі Торонто живуть або в багатоповерхівках, або у приватних будиночках на два чи більше поверхи. Житлові квартали з багатоповерхівок будують дуже мудро, бо питання з паркуванням вирішено ще на початку будівництва. Варіантів два: або підземна стоянка під багатоповерхівкою, або відкрита біля самого помешкання.

Про Життя в Канаді – все що можна побачити за 10 днів

За останні десятиліття саме місто Торонто розбудовується. Усе більше й більше з’являється нових житлових хмарочосів на місцях колишніх фабрик, мотелів, заводів. З ростом міста розростається і мережа метро. За останні роки побудували  понад 10 станцій. З 2018 по 2021 роки планують запустити нову дев’ятнадцятикілометрову лінію метро на 25 станцій.

Про Життя в Канаді – все що можна побачити за 10 днів

Про Життя в Канаді – все що можна побачити за 10 днів

Житлові квартали Торонто вражають своєю красою, все органічно вписується в природні ландшафти та сусідні житлові прибудови. Канадці намагаються максимально зберегти навколишню природу, тому біля багатоповерхівок часто розташовані парки та зелені зони відпочинку. Багатоповерхівки, як правило, обирає молодше покоління, яке вже стало на ноги, але ще не заробило на приватний будиночок. До речі, ціна будинку в межах Торонто починається від 1 мільйона доларів.

Про Життя в Канаді – все що можна побачити за 10 днів

Приватний сектор – це окрема історія Торонто. Вони настільки гармонійно виглядають, що здається, ніби ти потрапив в якусь казку, адже в нашому світі не можуть так будувати.

Приватні сектори подібні один до одного, хоча архітектура може бути зовсім різною. За рахунок того, що у мікрорайоні всі будинки однієї висоти, зі схожими охайними газонами та однаковми деревами, складається враження, що вони всі одинакові.

Про Життя в Канаді – все що можна побачити за 10 днів

У будинках, так само як і в квартирах, стоїть автономне опалення. Воно газове та вбудоване в систему вентиляції. Використовуючи вентиляційні труби, канадці опалюють будинки/квартири взимку, а влітку, використовуючи ту ж систему, охолоджують приміщення за допомогою кондиціонерів. Років 50 тому тут існували батареї, але через великий клопіт з водяною/паровою системою канадці відмовилися від цього виду опалення та перейшли на обігрівання теплим повітрям.

Ці чудові будиночки складаються з СІБ панелей. Загалом вони дерев’яні, а зовні обкладені утепленням і цеглою. Тобто, канадська технологія будівництва дійсно є канадською 🙂 Я бачив, як будують за допомогою такої технології будинок у три поверхи. У середньому, землі під такими будинками приблизно 5-7 соток, за які мешканці мають сплачувати податки. Вся земля в країні, окрім земель індіанців, підлягає оподаткування. Податок нараховуватиметься різний, у залежності від місця розташування. Наприклад, будинок в Торонто, який стоїть на земельній ділянці в 6-7 соток, приноситиме до місцевого податку 3500$ в рік.

Про Життя в Канаді – все що можна побачити за 10 днів

Якщо говорити про продукти та харчування, то це найменша проблема для канадців. Продукти харчування коштують дешево в порівнянні з заробітною платою. Тут майже не можливо знайти неякісну їжу. Це стосується як супермаркетів, так і ресторанчиків будь-якого рівня. Дуже багато людей закуповується на тиждень, а то й на два. У них є великі гіпермаркети, де можна придбати все: від продуктів харчування до мобільних телефонів. Так ось, такі гіпермаркети в вихідні дні забиті людьми, які скупляються величезними пакунками. Ці магазини мають дрібно-оптову ціну, тому люди затарюються мінімум на сім-десять днів наперед. Це набагато вигідніше, ніж кожного дня, пробігаючи повз маркет, щось купувати.

Держава має монополію на продаж алкоголю. Алкоголь (окрім пива) не продається у кожному маркеті чи гіпермаркеті. Міцний алкоголь продається тільки в державних маркетах, на заправках алкоголю теж не купиш.

Для мене справжнім відкриттям стала канадська кава. Вона на смак схожа на нашу каву з МакДональдса, і її величезна кількість. Для канадців нормально пити каву до самого обіду, взявши її перед роботою. Як правило, вони не замовляють чорної кави, а перевагу віддають каві з молоком. Навіть є місцевий вираз при замовленні – “дабел дабел” – подвійне молоко/подвійний цукор. Дуже популярною серед мешканців Канади є заклади швидкого харчування під назвою «Tim Hortons». Започаткував цю мережу в 1964 році Майлз Гілберт Хортон (Miles Gilbert Horton), більше відомий в Канаді, як Тім Хортон. Хортон відіграв в Національній хокейній лізі 24 сезону за різні клуби. До 1967 року мережа «Тім Хортонс» перетворилася в мультимільйонний підприємство, а асортимент продукції набагато розширився. На сьогодні «Тім Хортонс» має близько 3000 відділень по всьому світу, оборот більш ніж в 2.5 млрд канадських доларів (2010) і чистий дохід близько 647 млн канадських доларів, по суті будучи найбільшою системою фаст-фуду в Канаді.

Про Життя в Канаді – все що можна побачити за 10 днів

Цигарки дуже дорогі – дві пачки коштували майже 30$. Що цікаво, на касі в магазині не побачиш сигарет і зовсім відсутня зовнішня реклама тютюну. Усі сигарети сховані в ящиках. За необхідності продавець відчиняє цей ящик і дістає сигарети. Зовнішній вигляд пачки теж вражає, адже по всій довжині розміщено попередження про негативний вплив куріння. У цілому, все говорить про те, що держава різними методами бореться з цим явищем, створюючи перешкоди для вживання тютюну у повсякденному житті.

Про Життя в Канаді – все що можна побачити за 10 днів

У цілому, відчувається безпечність мешканців Канади. Вони відчувають себе захищеними, це видно по їх поведінці, розмовах, способі життя. Все дуже просто і зі смаком. Переважно у більшості людей в цій країні є досить вільного часу для того щоб займатися волонтерством, мистецтвом, шукати себе чи допомагати іншим. Вони вбачають в цьому сенс свого життя. Це те, що різнить найбільше пересічних українців та пересічних канадців. Мультикультура та захищеність прав людини вивели цю країну у світові лідери. У суспільстві зовсім не відчувається агресії, за будь-яких причин.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022