ULEAD Сумський регіональний офіс
47 записи

Проєкти Тростянецької тергромади та Сумської ОДА стали переможцями конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку

0

Про це стало відомо з оприлюднених на сайті Мінрегіону списків переможців проєктів, які пройшли експертне оцінювання та відбір конкурсною комісією у рамках конкурсу проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС.

Проєкти Тростянецької  тергромади та Сумської ОДА стали переможцями конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку

Тростянецька міська територіальна громада за проєкт «Розвиток малонаселених сільських територій Тростянецької ОТГ через стимулювання МСП в туристичній сфері» отримала 1-ше місце зі 106 у програмі «Підтримка розвитку депресивних територій». Загальний бюджет проєкту – 7852,99 тис.грн., з них коштів державного бюджету – 5107,036 тис.грн.

Метою проєкту є дослідження бізнес-ніші сільських територій Тростянецької територіальної громади, створення сприятливого середовища для розвитку МСП, зниження рівня безробіття та міграційної активності, розвиток туристичного кластеру, спортивного сегменту, дозвіллєвої бази, покращення економічних показників розвитку громади.

Сумська обласна державна адміністрація також серед переможців. Вона посіла 6-те місце серед 94 у програмі «Сільський розвиток» з проєктом «Створення агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» – визитівки до одного з «магнітів» Сумщини та України». Загальний бюджет проєкту – 20701,031 тис.грн., з них коштів державного бюджету – 14123,031 тис.грн.

Програма U-LEAD підтримувала підготовку проєктів у Сумській області спільно з експертом з питань проєктного циклу Григорієм Перервою. З цією метою у вересні та жовтні 2020 року Програмою U-LEAD було проведено два тематичних тренінги та здійснено консультативний супровід для зацікавлених громад.

Сьогодні ми маємо приємний «новорічний подарунок». Безумовно вітаючи переможців, слід також відзначити активність й інших громад нашої області, які подавали проєкти – це Сумська, Шосткинська, Конотопська, Буринська, Зноб-Новгородська та Краснопільська громади. Дехто зупинився фактично за крок до фінішу. Наприклад, Краснопільська селищна територіальна громада у рейтинговому списку мала 19 місце зі 106 за проєкт «Створення громадського Центру знань та кібер спорту Краснопільської ОТГ (LoftCentre)» у відповідній програмі. Це важлива робота, яка дає цінний досвід та переконана – буде мати свої результати згодом. Програма U-LEAD буде продовжувати свою підтримку громад у цьому напрямі та зараз, наприклад, вже активно працює з ними над підготовкою проєктних заявок на конкурс, оголошений Українським культурним фондом», – зазначає Марина Лобова, керівниця Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD.

У будь-якому випадку проєкти, що були подані, це робота тергромад, ми звісно здійснювали допомогу, але саме самостійна робота громад грає значну роль у цьому процесі. Щодо громад, які не стали переможцями – десь їм не вистачило часу на підготовку, але не слід опускати руки, потрібно надалі продовжувати працювати, а результат обов’язково буде, – впевнений Григорій Перерва.

Ось тут можна подивитися списки переможців https://bitly.su/581vOCr та повні списки  проєктів http://bit.ly/2WRnCee

Нагадаємо, в цьому році на конкурсний відбір подали 833 проєкти, з яких допущено до експертної оцінки 739 на загальну суму 8,4 млрд грн за такими програмами регіонального розвитку:

  • інноваційна економіка та інвестиції;
  • сільський розвиток;
  • розвиток туризму;
  • розвиток людського потенціалу;
  • підтримка розвитку депресивних територій;
  • ефективне управління регіональним розвитком;
  • загальноукраїнська солідарність.

Переможцями стали 56 проєктів на загальну суму понад 535 млн.грн., які будуть рекомендовані до фінансування у 2021 році.

Коментувати
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022