ULEAD Сумський регіональний офіс
47 записи

Питання на часі: планування та організація надання соціальних послуг

0

Такою була назва онлайн-семінару для представників тергромад Сумщини, Донеччини та Харківщини. Тренеркою заходу виступила експертка з соціальних питань Програми Юлія Гайдарджи.

Питання на часі: планування та організація надання соціальних послуг

Одним із пріоритетів роботи тергромад є розвиток послуг соціального характеру.  Кожна громада обирає свій варіант такої роботи аби забезпечити якісне життя пенсіонерів, самотніх непрацездатних громадян, дітей та сімей. Цей захід покликаний дати всі відповіді на актуальні  питання, які щодня виникають у фахівців соціальних служб місцевих рад, – зазначила керівниця Сумського регіонального офісу Марина Лобова.

Під час заходу було розглянуто понад 20 практичних питань та проблемних ситуацій, які попередньо підготували фахівці з  Балаклійської, Верхньосироватської, Глухівської, Іллінівської, Краснопільської,  Криворізьської, Новослобідської, Путивльської, Чугуївської тергромад. Серед них:

🔘 чи повинен структурний підрозділ з питань соціального захисту населення тергромади мати статус юридичної особи?

🔘 чи необхідно створювати у тергромаді Службу у справах дітей, як окрему самостійну юридичну особу?

🔘 які функції з питань соціального захисту населення з 2021 року будуть належати до повноважень тергромад, а які будуть здійснюватися структурними підрозділами соціального захисту райдержадміністрацій?

🔘 яка установа здійснює методичний та інформаційний супровід Центра надання соціальних послуг?

🔘 можливість отримати необхідну інформацію в порядку електронної інформаційної взаємодії з державних інформаційних ресурсів (а саме, інформаційної довідки з Державного реєстру правочинів, інформації про доходи в ДПС, Пенсійному фонді України, Фонду соціального страхування) для визначення права особи на отримання соціальних послуг в громаді;

🔘 призначення і виплата грошової компенсації за догляд, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі;

🔘 механізм забезпечення реалізації права пільгових категорій громадян, які проживають на території громади на пільговий проїзд автомобільним та залізничним транспортом на приміських маршрутах для відшкодування витрат перевізникам.

Юлія Гайдарджи звернула  увагу фахівців соціальних служб громад, що  для реалізації повноважень місцевої ради в сфері соціального захисту населення необхідно утворити центр надання соціальних послуг, який  є комплексним закладом соціального захисту населення та здійснює соціальну роботу й може мати ось такий перелік відділень:

🔘 мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства;

🔘 відділення соціальної роботи (проведення соціальної роботи з особами/сім’ями);

🔘 відділення натуральної та грошової допомоги (надання натуральної та грошової допомоги);

🔘 відділення соціальних послуг за місцем проживання (надання соціальних послуг догляду вдома, соціального супроводу особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, за місцем їх проживання/перебування);

🔘 відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування;

🔘 відділення надання соціальних послуг в умовах цілодобового перебування/ проживання.

І саме в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства надають екстрені та планові психологічні консультації та консультації із соціальних, юридичних питань клієнтам (жінкам, дітям, чоловікам) за допомогою телефонного зв’язку та за допомогою Skype, а також забезпечують екстрені виїзди фахівців мобільних бригад в кризових випадках, коли існує загроза життю та здоров’ю потерпілих, – прокоментувала експертка.

Наразі на території  Березівської тергромади створена така мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Вона надає підтримку особам, які постраждали від домашнього насильства, зокрема з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики.  Всі послуги мобільної бригади надаються мешканцям громади безкоштовно.

Коментувати
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022