ULEAD Сумський регіональний офіс
47 записи

Реабілітаційні послуги, психологічна підтримка, організація дозвілля: Новослобідська ОТГ планує введення нових соціальних послуг для населення

0

Як взагалі запровадити соціальні послуги та додатково отримати фінансування? Цю тему обговорили під час онлайн-зустрічі фахівці Новослобідської ОТГ та команда Сумського регіонального офісу Програми.

Реабілітаційні послуги, психологічна підтримка, організація дозвілля: Новослобідська ОТГ планує введення нових соціальних послуг для населення

Допомогти нашим мешканцям мінімізувати наслідки певних складних життєвих обставин – одне з пріоритетів нашої громади.  Наприкінці минулого року, ми реорганізували Терцентр (територіальний  центр) в Центр з надання соціальних послуг, щоб збільшити кількість соціальних послуг.

Вивчивши потреби жителів та фінансові можливості громади, опрацьовуємо питання введення денного догляду для людей з інвалідністю та людей поважного віку, де мешканці громади зможуть отримати реабілітаційні послуги, психологічну підтримку, спостереження за станом здоров’я та організувати своє дозвілля, – розповіла Ольга Гаркавенко, голова Новослобідської ОТГ.

За словами радниці з питань управління муніципальними фінансами Ірини Алєєвої, цьогоріч в державному бюджеті передбачено фінансування для реалізації пілотного проєкту «Розвиток соціальних послуг». Цей проєкт надає підтримку об’єднаним територіальним громадам у запровадженні та розвитку соціальних послуг громадянам, які належать до вразливих груп.

Що необхідно ОТГ для участі у проєкті?

–           на території громади повинні  працювати фахівці із соціальної роботи

–           у бюджеті громади передбачені кошти на фінансування соціальних послуг

–           громада має визначити показники ефективності надання соціальних послуг, що надаватимуться за кошти державного бюджету.

Якщо цих трьох критеріїв дотримано, ОТГ може формувати пакет документів за встановленою формою та направляти його до Мінсоцполітики, де спеціально створена робоча група прийматиме рішення про участь ОТГ у проєкті,  – зазначила Ірина Алєєва.

Як розповіла Ольга Гаркавенко, Новослобідська ОТГ вже підготувала відповідний пакет документів, бо дотримано всіх трьох критеріїв – працює фахівець із соціальної роботи, в бюджеті передбачені кошти та визначено прогнозні показники ефективності надання соціальних послуг, також прораховано їх собівартість.

Найближчим часом громада планує направити відповідний пакет документів на розгляд робочої групи при Мінісоцполітики. Очікуємо на позитивний результат та гарне фінансування.

Коментувати
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022