Андрій Букін
45 записи

Резервіст чи вже рекрут

0

Верховна Рада дозволила президенту неодноразово призивати в армію резервістів без оголошення мобілізації. Такий закон, ініційований Володимиром Зеленським, а парламент ухвалив на позачерговій сесії у вівторок. За нього проголосували 256 депутатів. Тож треба розібратися, чому ветерани проти подібних ініціатив парламенту.

Резервіст чи вже рекрут

Згідно з новим законом до військової служби будуть призивати резервістів в особливий період.

А хто ці резервісти?

– хто “уклав контракт про проходження служби у військовому резерві та/або зарахований до військового оперативного резерву”.

Тобто це фактично всі хто пройшов військову службу у шести хвилях мобілізації та був на контракті.

Оперативний резерв – це люди з бойовим досвідом, ті, хто відслужив у армії за контрактом або ж в одній з хвиль мобілізації.

А якщо не резервіст не піде?

За ухилення від військового призову резервістів буде притягнений до кримінальної відповідальності на строк від 3 до 6 років.

А на який термін можуть призиватися резервісти?

Термін не визначений законом, його буде встановлено указом призведена коли буде ухвалене рішення щодо залучення резервістів.

Тобто це може бути і 6 місяців, а може і 25 років.

Можливо поняття «особливий стан» це про оголошення війни?

Але і тут – ніт. Особливий стан у нас триває з 2014 року по сьогоднішній день.

Заробітна платня резервістів, можливо хоч з цим все буде добре?

Законом передбачено встановлення мінімальної заробітної плати для резервістів, якщо вони ні де не працювала. А якщо вони працюючі, то за ними зберігається середньомісячна зарплатня.

Виходить, що влада без оголошення мобілізації, може у будь-який час мобілізувати будь-якого ветерана, перекинути на фронт на невизначений термін і може не платити заробітної платні на рівні з контрактниками. А при спробі не погодитися з такою диспозицією – отримати реальний строк від 3-6 років.

Люди, що віддали здоров’я, час, пожертвували бізнесами, кар’єрами в очах нинішньої влади «гарматне м’ясо». Одна справа добровольці, які йшли на фронт у 2014-2015 роках. Інша справа це призов ветеранів, без оголошення мобілізації.

У цій країні відбувається якийсь сюрреалізм.

При загостренні, кому треба і так буде на фронті, без військкоматів та військових частин. Але робити з вільних людей кріпаків – це вже занадто.

То що друзі ветерани – тепер ми всі потенційні рекрути?

Коментувати
28 червня 2022
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022