Андрій Букін
45 записи

Що відбувається в МОЗ і до чого тут COVID-19?

0

Новорічні свята в розпалі, і не тільки для Вас. Але й на рівні МОЗ теж розпал свят. З 1 січня Державне Підприємство Медичні закупівлі України не має фінансування для здійснення своєї операційної роботи. Якщо ви думаєте, що в бюджеті не закладено грошей, то відповідь: НІТ. Міністерство охорони здоров’я України просто не затвердило Тимчасовий план використання бюджетних коштів на 2021 рік, що був заздалегідь їм надісланий.

Що відбувається в МОЗ і до чого тут COVID-19?

Фактично, це блокує роботу всього державного підприємства яке не може:

– приймати та розвозити товари. Це стосується ліків та медвиробів, що закуплені за державними програмами МОЗ України;

– продовжувати збір інформації про залишки медичних товарів на місцях, а також збирати дані, що необхідні для формування національної статистики щодо протидії COVID-19. Під загрозою функціонування нашої системи MedData;

– підписувати та обмінюватися документами з логістичним партнером, постачальниками, Державною казначейською службою України, Міністерством охорони здоров`я та іншими структурами, з якими ми взаємодіємо в операційній діяльності;

– проводити антикорупційну експертизу контрагентів.

Це не вичерпний перелік тих процесів, які заблоковані через зволікання МОЗ України із затвердженням фінансового забезпечення держпідприємства.

Але трішки передісторії.

Наприкінці 2020 року Україна уклала договір на закупівлю вакцин від COVID-19: https://cutt.ly/wjd1l8X.

У ЗМІ вийшли роз’яснення голови ДП «Медичні закупівлі України» про стан закупівлі вакцини: https://cutt.ly/1jd0ZOi.

Якщо скоротити текст, то тезисно виглядатиме так:

– ДП Медзакупівлі почало вести перемовини зі світовими виробниками вакцин, прем’єр-міністр із подачі міністра МОЗ заблокував такі перемовини. Про це писала Ольга Стефанишина ось тут: https://cutt.ly/ojd0DWG.

– З цього моменту, всі перемовини велися виключно під контролем міністра Степанова.

– Незважаючи на весь шквал негативу та бюрократичного тиску, Медзакупівлі надіслали на погодження МОЗ документи на закупівлю вакцини від декількох постачальників, які були готові постачати вакцину в Україну. Міністр Степанов дозволив ДП укласти лише одну угоду на закупівлю вакцини.

– Найкумедніше те що ця вакцина іноземного виробництва, але продає її Україні українська фірма «Лекхім».

– Степанов затягує погодження закупівлі вакцини від COVID-19 у другого виробника: https://cutt.ly/zjd0Hdh.

Настав 2021 рік, де діяльність ДП «Медичні закупівлі України» зовсім заблоковано. Наживатися на смертях хворих у період пандемії – це гірше ніж мародерство, під час війни. Хоча у нас і війна, і пандемія. Мені здається, що сьогоднішні чиновники, вже переросли період пізнього Януковича.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022