Маргарита Ковалькевич
1 записи

“Сумський андеграунд”: Японія посеред міста

0

Вигляд розбитої  будівлі, де не діють звичайні закони, існує творчість в якої немає меж, а також неабияка романтичність – чи можете ви собі уявити, що таке місце існує в Сумах? Як би це дивно не виглядало, але це так. До вашої уваги, «Хіросіма»!

Так-так, саме про неї сьогодні піде мова :)

«Хіросіма», або «Сумський Стоунхендж», «какие-то башни в парке Кожедуба» тощо – архітектурна пам’ятка, що яскраво символізує сумський андерграунд. Якщо назва Стоунхендж ще більш менш логічна, то до чого тут Хіросіма? Насправді, ситуація класична: хтось її так назвав, згадавши японське розбомблене місто Хіросіму, після чого назва і закріпилася. З назвою теж усе зрозуміло, але звідки сама Хіросіма взялася? Не могли ж відразу побудувати закинуту архітектурну пам’ятку, процес занепаду проходив поступово. І справді: Хіросіма має багату історію, ще з часів СРСР. Все починається з того, що після побудови відомого сумського ринку, було прийнято рішення про побудову в Сумах спортивно-розважального комплексу. Рішення настільки набрало обертів, що у Московському інституті замовили індивідуальний проект, за яким хотіли побудувати хокейний майданчик, який влітку перетворювався би на сцену для виступів. Міцні колони вже було збудовано, але як і у багатьох випадках, будівництво було припинено через розпад СРСР.

Недобудований хокейний майданчик сьогодні

Недобудований хокейний майданчик сьогодні

Здавалося б, а що може бути далі? Це прямий шлях до розкрадання зайвих будівельних матеріалів, але яким чином від Хіросіми залишилися хоча б деякі моноліти? Виявляється, у 2003 році вона була продана фірмі «Українсько-німецька будівельна компанія», потім «УНБК» купила компанія «XXI-вік», до власності якої в тому числі перейшла й Хіросіма. Тоді «ХХІ-вік» мав гарний проект для побудови на тому місці розважального комплексу – якраз у ті часи, коли «Лавіна» та «Мануфактура» ще навіть не були у планах, але криза всі ці плани поставила під питання, а потім і зовсім про них вже забули…

2014 рік - переродження "Хіросіми"

2014 рік – переродження “Хіросіми”

Невже на цьому історія Хіросіми закінчується? Зовсім ні, адже 2014 рік можна назвати роком її переродження, коли нецензурну лексику на її стінах замінюють чудові графіті, правила з математики або фізики, зізнання у коханні одне до одного тощо. Якщо ти там побував або побувала один раз – тобі захочеться бути там знову й знову, спогади та сама її атмосфера тебе просто так не відпустять, сама на своєму досвіді в цьому переконалася.

На мою думку, Хіросіма стала настільки пам’ятним місцем для багатьох, що вже немає сенсу щось нове робити на її місці. Хоча, було б непогано її очистити від сміття, прикрасити квітами та зробити з неї артпростір, в якому кожен міг би поділитися своєю творчістю, своїм натхненням.

Коментувати
29 квітня 2020
28 квітня 2020
27 квітня 2020
24 квітня 2020
23 квітня 2020