ULEAD Сумський регіональний офіс
56 записи

Тростянецька громада працює над створенням колективного центру допомоги переселенцям

0

Тростянецька міська громада більше місяця перебувала під окупацією та зазнала значних пошкоджень не тільки закладів соціальної та комунальної сфери, а й приватних житлових будинків. Але не дивлячись на всі ці наслідки окупації, Тростянецька громада наразі приймає понад 1,2 тисячі переселенців та шукає ресурси для їх облаштування та інтеграції. 

Як повідомила заступниця Тростянецького міського голови Олена Волкова, найбільше людей в громаду прибуло з Харківщини, Донеччини та інших громад Сумщини. Трохи менше з Луганщини, Київщини, Херсонщини та Запорізької області. Деякі знімають житло, хтось мешкає у родичів, хтось живе у соціальному гуртожитку:

Найбільшою проблемою наразі є розселення ВПО. Заселяємо в пусті будинки, якщо є. Але жодного колективного центру ВПО у нас не було. Наприкінці серпня рішенням виконкому, ми визначили дев’ять об’єктів, які будуть пристосовуватися під житло для переселенців. Одним з таких об’єктів визначено соціальний гуртожиток – на його базі плануємо створити колективний центр для ВПО, – зазначила Волкова.

За її словами, у переліку об’єктів для облаштування житла переселенцям й заводський будинок культури, комунальні будинки, деякі з приміщень у старостинських округах. Частину з будівель планується повністю обладнати під житло, іншу – частково.

Наразі ми шукаємо ресурси для облаштування та ремонт зазначених об’єктів. Співпрацюємо з міжнародними партнерами у різних напрямках, наприклад з фондом ООН, благодійними організаціями. У планах й створення модульного містечка для переселенців, – коментує заступниця голови.

Крім залучення грантових та благодійних коштів, громада планує використання залишки коштів цільової субвенції від будівництва cпортивного комплексу (басейну), які під час воєнного стану відповідно до пункту 222 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України  можна використовувати для допомоги ВПО чи територіальної оборони, – повідомила Волкова:

Ми направили відповідного листа до Міністерства молоді та спорту та чекаємо на дозвіл використання залишків субвенції для облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб.  Чекаємо ми й на позитивну відповідьй від Мінсоцполітики, на фінішній прямій ремонт будівлі в якому працюватиме притулок для людей, що постраждали від домашньогонасилля або насильства за ознакою статті. Створено притулок за рахунок також цільової субвенції, очкуємо на дозвіл використовувати частину будівлі для ВПО, а іншу – за призначенням притулку.

Також, як повідомила Олена Волкова, переселенців треба забезпечити не тільки житлом, а й допомогти їм адаптуватися до життя в нових умовах. З цією метою громада спільно з експертами ПрограмиU-LEADрозпочала роботу над програмою інтеграції ВПО:

За статистикою 30% ВПО залишаються жити там, куди переїхали. Для нас це важливо, адже громада може розвиватися тільки там, де є люди. Ми зацікавлені, щоб вони залишилися жити на нашій території, саме тому готові працювати не тільки над облаштуванням житла, а й над інтеграцією цих людей. Саме тому, вирішили попрацювати з U-LEAD над зазначеною програмою, аби отримати від експертів інструменти вирішення проблем ВПО, зрозуміти, що треба робити та як допомогти людям відчути піклування, допомогти їм знайти своє місце в нашій громаді.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022