Андрій Букін
45 записи

Твіт президента про медреформу – те саме, що носки Степанова

0

Днями у Telegram-каналі Офісу президента з’явилося досить цікаве повідомлення. “Реформа медицини, розпочата попередньою владою, не відбулася, а принцип “гроші ходять за пацієнтом” не впроваджений”, – зазначено в заяві

Твіт президента про медреформу – те саме, що носки Степанова

Це чергова атака на реформовану галузь охорони здоров’я, зі сторони звісно що не самого Президента, а його оточення. Але чому ця заява – є відверто брехливою, і що ж коїться у медичній галузі сьогодні?

Щоб відповісти на це питання, слід зазирнути, що ж змінилося з реформою. Якщо коротко про реформу галузі охорони здоров’я, то слід зазначити головні досягнення, які були досягнуті за попередні роки.

Міжнародні закупівлі ліків. Це надважливий елемент, який дозволив закуповувати медикаменти незалежному органу ДУ «Медичні закупівлі», не в українських фірмах перекупів-одноднівок, а у реальних виробників та фарм компаній. Власне це і призвело до суттєвого здешевлення лікарських засобів у закупівлі, для держави Україна.

Укладання договорів лікарнями напряму з новоутвореним НЦЗУ (Національна служба здоров’я України). Це обмежило можновладців у ручному механізмі розприділяти кошти на містах: “цьому дам, цьому не дам, а цей несе відкат”. На сьогоднішній день лікарні, ті які КНП законтрактовані на пряму з НЦЗУ, при виконанні умов договору, виплачують кошти за кожного пацієнта.

Нарешті пацієнти, які від нині мають право обирати, як сімейних лікарів, так і лікування на вторинці. До реформи, всі були приписані до дільничних лікарів, з медреформою все змінилося. Ми можемо обирати собі сімейних лікарів, а гроші будуть переходити тому лікарю\закладу, з ким у Вас укладений контракт. І якщо лікар нам не до вподоби, ми з легкістю можемо його змінити.

Впровадження медичних електронних систем. Це те, де кожна лікарня переходить в онлай режим, ведення карток пацієнта, електронні направлення, запис до спеціаліста і т.д.

Це, якщо говорити про реформу, ну дуже спрощено й дуже коротко. На сьогодні це все працює в кожній із лікарень, навіть самого віддаленого містечка.

Слід зазначити, що країна прожила повноцінний рік за реформою Супрун. І вимога до чинного уряду та парламенту була тільки у достатній кількості коштів на поточний рік у розмірі 5 % ВВП від загального бюджету.

Так в чому ж проблема? Чому очільник держави, говорить що реформа не відбулася? 👻 Бо ще три тижні тому, одразу після прийняття бюджету, він радісно говорив про збільшення медичного потенціалу, підвищення зарплат та виплат ковідних лікарям.

Раніше ось тут: https://cutt.ly/9jcKe9M і ось тут: https://cutt.ly/UjcJ7DU , ми вже говорили про можливий колапс медичної системи  та необхідність у дофінансуванні медичної галузі.

 У поточному році не буде збільшені заробітні плати для лікарів. Це видно з загальноукраїнського бюджету, ковідні скоріш за все не будуть виплачуватися лікарям (за вже відкатаною схемою – їх змушують писати пояснювальні що вони захворіли COVID-19 не на роботі), в таких областях як Сумська, непрофінансована з обласного бюджету жодна з 32 медичних програм. За пару місяців, ми будемо спостерігати за плавним піке медичної галузі, яка буде працювати перший квартал 2021 року за минулорічними тарифами.

У самому МОЗ роблять все можливе, щоб завести корумповані схеми на закупівлю медикаментів, так, як це було при Януковичу.

Навала проблем з галуззю накладає політичну відповідальність, яку треба буде на когось перекладати. Тож це початок дискредитаційної компанії, яка направлена на випрадання міністра невдахи Степанова. Найгірше, так це те, що вони ніколи не визнають своїх помилок, а це значить, що і не виправляють їх. Так сталося і з товарами, які заборонені для продажу під час локдауну. Замість того, щоб внести зміни і дозволити продаж білизни, носків та хімії. Міністрстр-смерть говорить: “Я вважаю, що ці 16 днів, які ми відвели на цей карантин, можливо було до них підготуватися. Що таке підготуватися? Точно було можливо розрахувати, яка кількість нових шкарпеток або футболок потрібна людині на цей час” – говорить Степанов.

Маючи монобільшість у Раді, власний уряд, Прокурора та Баканова – через півтора роки керування країною – перекладати відповідальність за недофінансовану галузь охорони здоров’я на попередників – це відверто злочин.

Президента або вводять в оману, або він взагалі не розуміє бюджетних процесів та перетворень, що відбулися в країні.

Мийте руки, користуйтесь антисептиком, вдягайте маски і бережіть близьких.

Все буде 4.5.0

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022