ULEAD Сумський регіональний офіс
46 записи

У Шостці на базі музеїв надають психологічну підтримку мистецтвом

0

Мистецькі майстер-класи та арт-терапія з психологами проходять на базі одного з відділів музеїв громади «Шостка Арт-центр» в рамках проєкту «Терапія мистецтвом», створеного для допомоги у подоланні психологічних наслідків війни. 

У Шостці на базі музеїв надають психологічну підтримку мистецтвом

Ця практика вже є популярною серед мешканців Шосткинської громади та внутрішньо переміщених осіб. Про це Програмі U-LEAD розповіла ініціаторка проєкту, заступниця директора Шосткинського краєзнавчого музею, кандидат психологічних наук Олена Чанцева-Коваленко.

Внутрішні бар’єри, страхи, тривожність, військова реальність…Трансформувати своє ставлення до цих складних реалій допоможе наш проєкт «Терапія мистецтвом», який включає в себе багато напрямків. Одним з них є робота команди музейників міста, психологів з психологами, поєднана з мистецькими напрямками, наприклад малюванням. Це дуже ефективний унікальний терапевтичний простір мистецтва у поєднанні з психологією. Такі зустрічі, ми організовуємо двічі на тиждень, проводимо їх безкоштовно, курують роботу у режимі онлайн наші музейники та український психолог, фахівець з нейрографіки, Катерина Той, яка наразі перебуває в Туреччині.

Крім цього, ми разом з психологами з Ізраїлю, країною, що живе поруч з війною роками, створили окремий проєкт психологічної допомоги мирному населенню і в перспективі – професійної психологічної підтримки нашим військовим, які особливо потребують цього на сьогодні. І роль мистецтва в цьому є ключовою, – Олена Чанцева-Коваленко.

За її словами, музеї у територіальних громадах наразі мають переформатуватися, наповнитися іншими сенсами, стати місцями, які не тільки бережуть історію та експонати, а й надають людям відчуття захисту під час проживання нового історичного періоду – коли знову йде боротьба за Україну,занаціональну ідентичність.

На моє переконання, музеї мають допомогти українцям продовжити жити навіть в стані війни. Людям подобаються наші зустрічі, вони залюбки долучаються, вже маємо запис учасників на пару тижнів вперед. Допомогу у закупівлі необхідних для терапії речей, надають наші друзі з різних країн світу, – коментує Олена Чанцева-Коваленко.

Місцеві мешканці та ВПО можуть долучитися ще до одного з різновидів терапевтичного мистецького майстер-класу з петриківського розпису, який є нематеріальною національною спадщиною, яка є частиною ЮНЕСКО. Як повідомила ініціаторка проєкту, планується запуск цілого онлайн курсу. Керувати курсом буде переселенка з міста Чернігів Лілія Горбель, яка розробила власну інтерпретацію цього мистецтва.

У Шостці на базі музеїв надають психологічну підтримку мистецтвом

У найближчих планах проєкту – нова ініціатива для дітей зі збору іграшкових літаків “Лего” на базі музею авіації Івана Кожедуба, а також запровадження арт-терапії й у старостинських округах громади,- повідомила Олена Чанцева-Коваленко

Терапія мистецтвом» створена на базі Арт-центру, який є одним з відділів Шосткинського міського краєзнавчого музею. Арт-центр функціонує з 2016 року і за цей час, там було організовано понад 100 виставок за участю близько 250 митців. Цей центр є одним з прикладів, як на базі музею у громаді можна створити сучасний простір для людей, де відбуваються не тільки мистецькі події та виставки, а й надається психологічна підтримка населенню. Ми з боку міської ради підтримуємо такі ініціативи та хочемо заохотити якомога більше людей до участі у цьому проєкті. Адже сьогодні, ми живемо у стані війни, і навіть ті люди, які перебувають у відносно безпечних містах – знаходяться у стресовому стані.Шосткинська громада готова ділиться досвідом і допомогою з іншими регіонами України, – зазначив заступник Шосткинського міського голови Ярослав Счастливцев.

Коментувати
17 травня 2022
16 травня 2022
15 травня 2022
13 травня 2022
12 травня 2022
11 травня 2022
10 травня 2022