ULEAD Сумський регіональний офіс
55 записи

У Шостці на базі музеїв надають психологічну підтримку мистецтвом

0

Мистецькі майстер-класи та арт-терапія з психологами проходять на базі одного з відділів музеїв громади «Шостка Арт-центр» в рамках проєкту «Терапія мистецтвом», створеного для допомоги у подоланні психологічних наслідків війни. 

У Шостці на базі музеїв надають психологічну підтримку мистецтвом

Ця практика вже є популярною серед мешканців Шосткинської громади та внутрішньо переміщених осіб. Про це Програмі U-LEAD розповіла ініціаторка проєкту, заступниця директора Шосткинського краєзнавчого музею, кандидат психологічних наук Олена Чанцева-Коваленко.

Внутрішні бар’єри, страхи, тривожність, військова реальність…Трансформувати своє ставлення до цих складних реалій допоможе наш проєкт «Терапія мистецтвом», який включає в себе багато напрямків. Одним з них є робота команди музейників міста, психологів з психологами, поєднана з мистецькими напрямками, наприклад малюванням. Це дуже ефективний унікальний терапевтичний простір мистецтва у поєднанні з психологією. Такі зустрічі, ми організовуємо двічі на тиждень, проводимо їх безкоштовно, курують роботу у режимі онлайн наші музейники та український психолог, фахівець з нейрографіки, Катерина Той, яка наразі перебуває в Туреччині.

Крім цього, ми разом з психологами з Ізраїлю, країною, що живе поруч з війною роками, створили окремий проєкт психологічної допомоги мирному населенню і в перспективі – професійної психологічної підтримки нашим військовим, які особливо потребують цього на сьогодні. І роль мистецтва в цьому є ключовою, – Олена Чанцева-Коваленко.

За її словами, музеї у територіальних громадах наразі мають переформатуватися, наповнитися іншими сенсами, стати місцями, які не тільки бережуть історію та експонати, а й надають людям відчуття захисту під час проживання нового історичного періоду – коли знову йде боротьба за Україну,занаціональну ідентичність.

На моє переконання, музеї мають допомогти українцям продовжити жити навіть в стані війни. Людям подобаються наші зустрічі, вони залюбки долучаються, вже маємо запис учасників на пару тижнів вперед. Допомогу у закупівлі необхідних для терапії речей, надають наші друзі з різних країн світу, – коментує Олена Чанцева-Коваленко.

Місцеві мешканці та ВПО можуть долучитися ще до одного з різновидів терапевтичного мистецького майстер-класу з петриківського розпису, який є нематеріальною національною спадщиною, яка є частиною ЮНЕСКО. Як повідомила ініціаторка проєкту, планується запуск цілого онлайн курсу. Керувати курсом буде переселенка з міста Чернігів Лілія Горбель, яка розробила власну інтерпретацію цього мистецтва.

У Шостці на базі музеїв надають психологічну підтримку мистецтвом

У найближчих планах проєкту – нова ініціатива для дітей зі збору іграшкових літаків “Лего” на базі музею авіації Івана Кожедуба, а також запровадження арт-терапії й у старостинських округах громади,- повідомила Олена Чанцева-Коваленко

Терапія мистецтвом» створена на базі Арт-центру, який є одним з відділів Шосткинського міського краєзнавчого музею. Арт-центр функціонує з 2016 року і за цей час, там було організовано понад 100 виставок за участю близько 250 митців. Цей центр є одним з прикладів, як на базі музею у громаді можна створити сучасний простір для людей, де відбуваються не тільки мистецькі події та виставки, а й надається психологічна підтримка населенню. Ми з боку міської ради підтримуємо такі ініціативи та хочемо заохотити якомога більше людей до участі у цьому проєкті. Адже сьогодні, ми живемо у стані війни, і навіть ті люди, які перебувають у відносно безпечних містах – знаходяться у стресовому стані.Шосткинська громада готова ділиться досвідом і допомогою з іншими регіонами України, – зазначив заступник Шосткинського міського голови Ярослав Счастливцев.

Коментувати
05 жовтня 2022
04 жовтня 2022
03 жовтня 2022
30 вересня 2022
29 вересня 2022
28 вересня 2022
27 вересня 2022
26 вересня 2022
23 вересня 2022
22 вересня 2022
21 вересня 2022
20 вересня 2022