Регіональний центр з надання БВПД у Сумській області
54 записи

Як студентам Сумщини сплатити за навчання у ВНЗ

0

Гарна освіта, престижна робота та гідне майбутнє своїх дітей – чи не про це мріють люблячі батьки? Проте щороку вартість навчання у вищих навчальних закладах збільшується, тож не кожна родина має можливість відразу сплатити всі кошти. Як вирішити цю проблему роз’яснюють юристи Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області. 

Юристи Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області наголошують, що починаючи з 2003 року в Україні діє порядок надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти.

Відповідно до цього порядку молоді громадяни України віком до 28 років, які успішно склали вступні іспити або навчаються на будь-якому курсі вищого навчального закладу, можуть отримати на пільгових умовах кредит за рахунок коштів державного або місцевого бюджету на оплату навчання, – зазначає юрист Регіонального центру Олексій Рибалка.

При цьому абітурієнти з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, інвалідів 1 та 2 групи, малозабезпечених і багатодітних сімей мають переваги за однакових результатів вступних іспитів серед абітурієнтів, які претендують на  здобуття вищої освіти за рахунок кредиту.

Сума кредиту повертається зі сплатою 3 відсотків річних протягом 15 років, починаючи з дванадцятого місяця після закінчення навчання у вищому навчальному закладі до відповідного бюджету з виплатою щороку однієї п’ятнадцятої частини загальної суми одержаного кредиту та відсотків за користування ним.

При цьому одержувач кредиту, який має одну дитину, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом.

Одержувачу кредиту, який має двох дітей, за рахунок бюджетних коштів, погашається 25 відсотків суми зобов’язань за кредитом,  а тому,  хто має трьох і більше дітей, – 50  відсотків  зазначеної суми.

У разі народження дитини під час повернення кредиту одержувач кредиту звільняється від сплати відсотків або сплачує лише частину заборгованості з дати народження першої, другої або третьої дитини.

Також одержувач кредиту має право повернути його достроково. Кредит та відсотки за користування ним не повертаються у разі настання на момент виплати смерті одержувача кредиту або встановлення йому інвалідності 1 групи.

Одержувач кредиту, який після закінчення вищого навчального закладу пропрацював за фахом не менше ніж 5 років у державному або комунальному закладі чи установі у сільській місцевості, кредит та відсотки за користування ним не повертає, що підтверджується щороку на момент оплати довідкою з місця роботи.

Виникли запитання? 0 800 213 103 єдиний безкоштовний цілодобовий номер з надання безоплатної правової допомоги в Україні.

Коментувати
28 червня 2022
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022