ULEAD Сумський регіональний офіс
16 записи

Як організувати ефективний фінансовий менеджмент в громаді?

0

Відповідь на це питання знає Ірина Алєєва, радниця з питань муніципальних фінансів Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD.

Як організувати ефективний фінансовий менеджмент в громаді?

Процес управління фінансовими ресурсами в громадах – справа досить непроста і потребує відповідних знань і навичок. Адже йдеться не лише про те, куди і скільки витратити коштів, а і як зробити так, щоб ці витрати були якомога раціональніше використані і дали найбільшу користь. Тому є  необхідність вдосконалити процес планування доходів і видатків в різних сферах, – зазначає Ірина Алєєва.

Зазначену тему обговорювали під час онлайн-консультації команди офісу з фахівцями Верхньосироваської ОТГ. Обговорювали питання не тільки організації фінансового менеджменту в громаді, а й її закладі у сфері охорони здоров’я, а також дискутували на такі теми:

  • Хто має право на доплату «за COVID-19» та в яких випадках іі можна виплачувати?
  • Ким і коли повинен бути затверджений фінансовий план КНП?
  • Які витрати медзакладу можна фінансувати з місцевого бюджету?

Ірина Алєєва наголошувала на важливості уникнення подвійного фінансування однієї і тієї ж  медичної послуги, що фінансує НСЗУ – ОТГ не фінансує. І на важливості того, що КНП має звітувати про отримані кошти з місцевого бюджету (ст. 17 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»: підпорядкованість, підзвітність та підконтрольність)

Також розглянули основні кроки введення платних послуг в медзакладі:

  • внесення змін в Статут КНП: додавши пункти щодо неприбутковості та розподілу доходів,  також вказати кому надано право затверджувати положення про платні послуги та прейскурант – Засновнику чи КНП
  • прийняття наказу про затвердження Положення про облікову політики
  • прийняття наказу про організацію бухгалтерського обліку
  • внесення змін в колективний договір, треба визначитися з моделлю оплати праці
  • розрахунок собівартості платних послуг

Прийнявши відповідні зміни постає питання: як узгодити тарифи з місцевою радою?

Коли розраховано фактичну собівартість платних послуг – можна перейти до визначення цін. Визначення цін –  компетенція місцевої громади, КНП не має права самостійно визначити остаточний розмір прибутку, який «накручується» на вартість послуги за калькуляцією. Це питання необхідно узгодити з виконавчим комітетом місцевої ради, що є засновником.

Медзаклад-КНП самостійно визначає собівартість платних послуг, але надбавку (прибуток) узгоджує з місцевою радою.

І звісно всі ці фінансові моменти мають узгоджуватись між собою та відповідно до норм чинного законодавства відображатись у статуті закладу, колективному договорі між адміністрацією КНП та працівниками, – підсумовує Ірина Алєєва.

Коментувати
26 жовтня 2020
23 жовтня 2020
22 жовтня 2020
21 жовтня 2020
20 жовтня 2020