ULEAD Сумський регіональний офіс
47 записи

Як організувати ефективний фінансовий менеджмент в громаді?

0

Відповідь на це питання знає Ірина Алєєва, радниця з питань муніципальних фінансів Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD.

Як організувати ефективний фінансовий менеджмент в громаді?

Процес управління фінансовими ресурсами в громадах – справа досить непроста і потребує відповідних знань і навичок. Адже йдеться не лише про те, куди і скільки витратити коштів, а і як зробити так, щоб ці витрати були якомога раціональніше використані і дали найбільшу користь. Тому є  необхідність вдосконалити процес планування доходів і видатків в різних сферах, – зазначає Ірина Алєєва.

Зазначену тему обговорювали під час онлайн-консультації команди офісу з фахівцями Верхньосироваської ОТГ. Обговорювали питання не тільки організації фінансового менеджменту в громаді, а й її закладі у сфері охорони здоров’я, а також дискутували на такі теми:

  • Хто має право на доплату «за COVID-19» та в яких випадках іі можна виплачувати?
  • Ким і коли повинен бути затверджений фінансовий план КНП?
  • Які витрати медзакладу можна фінансувати з місцевого бюджету?

Ірина Алєєва наголошувала на важливості уникнення подвійного фінансування однієї і тієї ж  медичної послуги, що фінансує НСЗУ – ОТГ не фінансує. І на важливості того, що КНП має звітувати про отримані кошти з місцевого бюджету (ст. 17 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»: підпорядкованість, підзвітність та підконтрольність)

Також розглянули основні кроки введення платних послуг в медзакладі:

  • внесення змін в Статут КНП: додавши пункти щодо неприбутковості та розподілу доходів,  також вказати кому надано право затверджувати положення про платні послуги та прейскурант – Засновнику чи КНП
  • прийняття наказу про затвердження Положення про облікову політики
  • прийняття наказу про організацію бухгалтерського обліку
  • внесення змін в колективний договір, треба визначитися з моделлю оплати праці
  • розрахунок собівартості платних послуг

Прийнявши відповідні зміни постає питання: як узгодити тарифи з місцевою радою?

Коли розраховано фактичну собівартість платних послуг – можна перейти до визначення цін. Визначення цін –  компетенція місцевої громади, КНП не має права самостійно визначити остаточний розмір прибутку, який «накручується» на вартість послуги за калькуляцією. Це питання необхідно узгодити з виконавчим комітетом місцевої ради, що є засновником.

Медзаклад-КНП самостійно визначає собівартість платних послуг, але надбавку (прибуток) узгоджує з місцевою радою.

І звісно всі ці фінансові моменти мають узгоджуватись між собою та відповідно до норм чинного законодавства відображатись у статуті закладу, колективному договорі між адміністрацією КНП та працівниками, – підсумовує Ірина Алєєва.

Коментувати
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022