Андрій Букін
45 записи

Занедбаний край

0

Чи на стільки ми не перспективні, що не заслуговуємо на керівника області, чи це спецоперація по ліквідації області.

Монументальне кладовище Стагліено, Генуя, 1851 рік

Ми системно підіймаємо питання відсутності притомного (офіційно призначеного) голови облдержадміністрації в Сумській області. Як результат про Сумський регіон почали активно говорити, як про депресивний регіон без шансу на перспективний розвиток. На тому тижні навіть зняли сюжет на одному з центральних телеканалів країни, який показував облуплені хати про села та ями на дорогах. Основна теза сюжету – це забутий Богом край. У рейтингу областей, гірше тільки прифронтова територія.
І це частково є правдою, тому що територією треба займатися. Впродовж правління Зеленського не було призначено не тільки очільника області, а й звільнено п’ять голів районних держадміністрацій, звісно без призначення нових.

У поточному році Сумська область не подала жодного(!) проекту на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Під величезним питанням роботи за кошти з Дорожнього фонду. Щоб відбулося капітальне будівництво дороги у регіоні – треба системно займатися представництвом інтересів у столиці. На жаль, що нинішня керівництво області, що народні депутати не мають, а ні впливу, а ні можливосте керувати такими процесами.

Наступна гаряча тема – це медицина. На сьогодні, заборгованість по цій галузі складає 20 міл.грн. і це ще не закритий перший квартал. Враховуючи, що медична реформа буде зупинена, ми знову отримаємо розподіл фінансів у ручному механізмі. А повертаючись до висновків теми по ДФРР та Дорожнього фонду – інтереси регіону представляти нікому. Відповідно з медичною галуззю до початку літа буде повний колапс. І це стосується більше області ніж міста Суми. Через те, що в самих Сумах системно працювали над входженням у другий етап реформи.

При всій невизначеності знову на обрії з’явився черговий кандидат, тепер вже з орбіти одіозного народного депутата. Зеленський у короткому коментарі в Санжарах, підтверджує швидке призначення голови СОДА. У теперішній ситуації надзвичайно складно щось прогнозувати, так як темпи прийняття рішення надзвичайно швидкі.

Нині область лишається у скрутній економічній ситуації, без представників (лобістів) на центральному рівні, а відповідно без перспектив на розвиток. Політична (лідерська) криза, яка склалася у нашому регіоні – це пряма відповідальність депутатів ВРУ від Сумщини та безпосередньо Президента. Кандидатів та часу було достатньо для призначення очільника області. Якщо цього не відбулося – значить це свідоме рішення про бездіяльність. Махінації на видобутку газу, нелегальний перетин кордону, перехід в тінь підприємств – на цьому роблять величезні гроші, натомість тереторія занепадає.

Хто буде наступним головою ОДА лишається відкритим питанням. Але можна точно сказати, що призначення голови буде зроблено для підсилення, певних особистостей та груп впливу, на місцевих виборах. А загальнодержавна тенденція реваншизму – вказує на призначення особи з орбіти, скоріш за все, ексрегіоналів. Я б хотів помилятися і до останнього сподіваюся на чудо. Але тенденція далеко не оптимістична.

Отже, не дивлячись на скрутні соціально-економічні умови регіону, сподіватися на шалений стрибок не вбачається реалістичним, навіть з новим головою. Скоріш за все, якщо навіть таке призначення і відбудеться, новий голова буде готуватися до політичних перегонів, використовуючи адмінресурс. А тому економіка та реформи, аж ніяк не будуть у пріоритеті. Максимум це оперативні втручання в проблемні питання та ручне керування процесами.

Модель управління у поточному році – це суцільний популізм та активна фаза виборів. Занедбаний край і надалі не буде в пріоритетах столичних очільників. А місцеві (новопризначені) керівники робитимуть вибори.
Головне питання чи не готують занедбаний край до розформування та передачі східному сусіду.

#смутнічаси

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022